Nenechte se okrádat, posílejte SMS takřka zadarmo!

Před rokem jsem četl o možném vstupu irského operátora na český trh. Při prostudování jeho tarifů jsem se začínal těšit na lepší zítřky. Zmiňovaný operátor v Irsku nabízel vskutku zajímavé služby, které by se vyplatily i po převodu na české koruny. A to je kupní síla Irů mnohonásobně větší. Bohužel ani po roce jsem se nedočkal a nezbývá nic jiného, než nadále sledovat vykořisťování v režii tuzemský poskytovatelů telekomunikačních služeb.

SMS za 2 Kč? To je sprosťárna!

Teď ale zpět k tématu. Samozřejmě jsem, jako mnozí další nespokojení zákazníci, hledal způsob, jak alespoň trochu ušetřit. Jelikož moc nevolám a navíc nevím, jak by tato služba šla nějak obejít, tak mi šlo hlavně o SMS. I když mám SMS Twist od T-Mobile, tak by mě měla jedna textovka stát něco přes dvě koruny. T-Mobile má jediné štěstí, že tu simku mám už tak dlouho a nechci si moc převádět číslo, jinak bych to dávno zrušil!

Lepší je v tomto Vodafone, u kterého jsem kdysi ukořistil paušál Odepiš. Za 12 Kč měsíčně 40 volných minut do sítě Vodafone, SMS do červené sítě čtyčicetník, do jiných 1,50 Kč. Bohužel se už tento tarif neprodává. No já jsem hlavně ale rád, že ho Vodafone nezrušil. I vzhledem k dalším výhodám a přístupu si mě tato síť získala.

Plaťte za SMS desetník!

Málo kdo ale ví, že existuje možnost, jak celý tento předražený systém obejít. Stačí šikovná aplikace jménem Oskarek. Ne to není reklama, jen jsem zkoušel i další programy, a tento mi nejvíce vyhovuje. Jedna textovka poslaná tímto programem stojí 2 kB dat, za toto si Vodafone účtuje 0,10 Kč! To je oproti dvěma korunám sakra rozdíl.

I toto řešení má ale úskalí. Program simuluje internetové brány u vás v mobilu, z čehož plynou některá omezení. Do Vodafone a T-mobile můžete posílat SMS zdarma. Pokud navíc vlastníte sim karty obou operátorů, tím lépe. Do O2 jde ale bezplatně odesílat jen 60 znaků.

Data u T-mobile a Vodafone? Opět rozdíl!

Pokud máte aktivovaný měsíční datový paušál, pak vás toto posílání SMS přes Oskarka nebude stát vůbec nic navíc. Operátoři si účtují okolo 150 Kč/ měsíc. Pokud ale nemáte a nechcete si mobilní internet aktivovat, budou se vám při odesílání SMS účtovat datové pakety. O2 vám nyní ani moc nedává na výběr a je lepší si pořídit datový paušál. Osobně tohoto operátora stejně nemám rád a naštěstí jej nemá ani moc lidí okolo.

Zbývající dva operátoři si účtují 0,06 Kč/kB. Když ale dva dělají totéž, není to totéž! Vodafone poctivě účtuje po jednotlivých kB, oproti tomu nenažraný T-Mobile po 5kB. Za jednu SMS tedy u něj zaplatíte 0,30 Kč, u Vodafone jen okolo 0,10 Kč. Lidem, kteří tedy podporují důchod Chucka Norrise, doporučuji klidně posílat více textovek přes Oskarka najednou

Tak co, kolik budete platit za SMS vy? Otrocké dvě koruny nebo po drobných úpravách desetník? Je to na vás!

A jak celé řešení zprovoznit? To se dozvíte v návodu koncem tohoto týdne. Pokud ale i vy máte nějaký tip nebo nápad, nestyďte se napsat komentář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Rubriky

Krátké zprávy

  • OSIsoft User Conference v Paříži 16/07/2013
    I když zrovna nepatřím mezi fanoušky Francie, tak se do země baget, sýrů a lahodného vína brzy podívám. Asi 100m od Eifelovky totiž bude 16-19 září probíhat Osisoft User Conference, kde budu svou mateřskou firmu reprezentovat. Tak snad si o Francii napravím své mínění.
My Flightdiary.net profile