Je těžké se nepomstít….

gargamelTak jako spousta dalších lidí jsem i já nakažen jednou z nejhorších negativních vlastností. Jedná se o pomstychtivost. Někdo vám ublíží, provede něco zlého, a vy toužíte po tom mu to vrátit i s úroky. Ano, tak to je. Přiznávám, že kdysi mě to napadalo dost často. Ale teď?

Vědom si této ošklivé vlastnosti jsem ji v sobě začal násilně potlačovat. Stejně, vždy to byly jen jen černé myšlenky a představy. Na realizaci děsivého plánu pomsty nikdy nedošlo. Možná proto, že jsem slabý a tzv. na to „nemám koule“. Nebo za to třeba může strach, že by se pozitivní karma, ve kterou stále naivně věřím, mohla najednou obrátit proti mně a přestalo se mi v životě dařit.

Dlouhodobě se mi podařilo pomstichtivosti na dobro zbavit a nespřádal jsem v hlavě žádné lstivé plány. Bohužel díky jedné osobě se mi touha po pomstě opět vrátila. Nebudu ji jmenovat, ničeho bych tím nedosáhl, možná jen další pomsty z její strany. V životě jsem na živo takovou koncentraci zla neviděl. I po tolika letech tolik pomluv, výmyslů, ubližování lidem v okolí a intrik. Navíc ne jen vůči mně. Je to smutné a děsivé zároveň. Skutečně nechápu, jak nešťastnost člověka může vyústit v něco tak příšerného. Je mi to líto.

Výhodou je to, že jsem na tolik splachovací, že mě ta osoba jen tak nedostane. Ale když ubližuje mému okolí a lidem, na kterých mi moc záleží, tak to už je jiná. A zde přišly okamžiky na touhu po pomstě. Ne, že bych byl nějaký Robin Hood, ale nemám rád zlé lidi.

Způsobů mě napadlo několik, vím toho dost a ani bych si nemusel vymýšlet. Ale čeho tím dosáhnu? Otevřené války? Tím akorát ublížím dalším lidem, co jsou v tom nevinně. To určitě nechci. Vždyť už i v počítačových hrách jsem se snažil mít co nejmenší ztráty při dobývání nepřítele. Takže zase zůstává jen u myšlenek a naděje, že boží mlýny skutečně někde melou, sice pomalu, ale snad jistě!

Proč to píší? Přiznání je polehčující okolnost:). Možná mi to pomůže se z těch černých myšlenek dostat a možná je tu naděje, že se někdy ta osoba nad sebou zamyslí, a přestane s tou nechutnou hrou. Ale v to již ani já nevěřím. V co doufám ale je, že už o ni nikdy neuslyším a nebudu muset přemýšlet nad krutou pomstou….

1 Comment

 1. Victoria kyle Victoria kyle
  29.11.2018    

  Dear Martin,

  Nice to E-meet you.

  I am a blogger and I was searching for the decent blog site and I think I have found it.
  Read your article Its hard not to go and found it amazing.

  I also want to publish my article which is related to your website niche. Hope you will be interested. If so please do let me know the right time to contact you and share your procedure and other details.

  Regards,
  Victoria Kyle

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Rubriky

Krátké zprávy

 • OSIsoft User Conference v Paříži 16/07/2013
  I když zrovna nepatřím mezi fanoušky Francie, tak se do země baget, sýrů a lahodného vína brzy podívám. Asi 100m od Eifelovky totiž bude 16-19 září probíhat Osisoft User Conference, kde budu svou mateřskou firmu reprezentovat. Tak snad si o Francii napravím své mínění.
My Flightdiary.net profile