Je těžké se nepomstít….

gargamelTak jako spousta dalších lidí jsem i já nakažen jednou z nejhorších negativních vlastností. Jedná se o pomstychtivost. Někdo vám ublíží, provede něco zlého, a vy toužíte po tom mu to vrátit i s úroky. Ano, tak to je. Přiznávám, že kdysi mě to napadalo dost často. Ale teď?

Vědom si této ošklivé vlastnosti jsem ji v sobě začal násilně potlačovat. Stejně, vždy to byly jen jen černé myšlenky a představy. Na realizaci děsivého plánu pomsty nikdy nedošlo. Možná proto, že jsem slabý a tzv. na to „nemám koule“. Nebo za to třeba může strach, že by se pozitivní karma, ve kterou stále naivně věřím, mohla najednou obrátit proti mně a přestalo se mi v životě dařit.

Dlouhodobě se mi podařilo pomstichtivosti na dobro zbavit a nespřádal jsem v hlavě žádné lstivé plány. Bohužel díky jedné osobě se mi touha po pomstě opět vrátila. Nebudu ji jmenovat, ničeho bych tím nedosáhl, možná jen další pomsty z její strany. V životě jsem na živo takovou koncentraci zla neviděl. I po tolika letech tolik pomluv, výmyslů, ubližování lidem v okolí a intrik. Navíc ne jen vůči mně. Je to smutné a děsivé zároveň. Skutečně nechápu, jak nešťastnost člověka může vyústit v něco tak příšerného. Je mi to líto.

Výhodou je to, že jsem na tolik splachovací, že mě ta osoba jen tak nedostane. Ale když ubližuje mému okolí a lidem, na kterých mi moc záleží, tak to už je jiná. A zde přišly okamžiky na touhu po pomstě. Ne, že bych byl nějaký Robin Hood, ale nemám rád zlé lidi.

Způsobů mě napadlo několik, vím toho dost a ani bych si nemusel vymýšlet. Ale čeho tím dosáhnu? Otevřené války? Tím akorát ublížím dalším lidem, co jsou v tom nevinně. To určitě nechci. Vždyť už i v počítačových hrách jsem se snažil mít co nejmenší ztráty při dobývání nepřítele. Takže zase zůstává jen u myšlenek a naděje, že boží mlýny skutečně někde melou, sice pomalu, ale snad jistě!

Proč to píší? Přiznání je polehčující okolnost:). Možná mi to pomůže se z těch černých myšlenek dostat a možná je tu naděje, že se někdy ta osoba nad sebou zamyslí, a přestane s tou nechutnou hrou. Ale v to již ani já nevěřím. V co doufám ale je, že už o ni nikdy neuslyším a nebudu muset přemýšlet nad krutou pomstou….

No Comments Yet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Rubriky

Krátké zprávy

  • OSIsoft User Conference v Paříži 16/07/2013
    I když zrovna nepatřím mezi fanoušky Francie, tak se do země baget, sýrů a lahodného vína brzy podívám. Asi 100m od Eifelovky totiž bude 16-19 září probíhat Osisoft User Conference, kde budu svou mateřskou firmu reprezentovat. Tak snad si o Francii napravím své mínění.
My Flightdiary.net profile