Když jsem se v patnácti rozhodoval, co dál dělat, tak jsem příliš dlouho přemýšlet nemusel. Doma jsem měl počítač od svých deseti let a technikou jsem byl fascinován. Na střední škole jsem se přikláněl k vývoji softwaru, který mě opravdu zaujal, zejména pak návrh softwaru a databáze.
První praktické zkušenosti ve firmách začaly při tvorbě bakalářské práce, kde jsem se podílel na vývoji webu, CMS a helpdesku v prostředí ASP .NET pro společnost Brain Computers. Praxe mě bavila, a tak jsem se ve čtvrtém ročníku rozhodl najít práci. životopis jsem poslal do dvou firem a v jedné z nich to vyšlo.
V U&SLUNO jsem byl přijat na pozici vývojáře a nových znalostí jsem nabíral při plnění zakázek pro Tesco, Ahold, Makro a COOP. Podstatnou část práce jsem trávit tvorbou PL/SQL, které mě baví. Setkal jsem se s Oracle Forms, ProC*, VBA či linuxovými skripty. Výhodou byl zisk znalostí z oblasti retailu a warehouse managementu. Po půl roce jsem přešel na roční práci na HPP, po dalším roce jsem firmu opustil.
Během práce v U&SLUNO jsem byl na čtyři měsíce zapůjčen Vítkovice IT Solutions, kde během vývoje Drábkova systému na úřady práce vznikla horká poptávka po lidských zdrojích. Stálo to hodně sil, ale i tak jsem za tu zkušenost rád. Dostal jsem i příležitost lehce vést skupinu lidí s orientací na výsledky. Tato příležitost mi ukázala, co do budoucna chci a nechci dělat. Pracoval jsem v jazyku C#.
Zklamán z českých firem jsem obdržel několik zajímavých příležitostí prostřednictvím LinkedIn, většinou se však jednalo o seniornější pozice v zahraničních společnostech, na které bylo ještě příliš brzy. I když se na mě obě firmy obrátily se zájemm o půl roku později, bylo již pozdě. Klíčovou se stala možnost ucházet se o místo ve firmě OSISoft.
Americká společnost jejíž produktem je Data Infrastructure (dříve historian PI System) mě okouzlila a když jsem se dostal přes dva telefonické pohovory s lidmi z Frankfurtu, byla to velká úleva. v OSISoftu jsem na pozici Software engineera a práce se skládá ze všech částí Softwarového inženýrství, od návrhu přes vývoj až po podporu a komunikaci se zákazníky. Nejčastěji se pohybuji v jayzku C#, občas v C++ a VB. Součástí práce je četné cestování do USA a angličtina na denní bázi. Práce mě hodně baví i díky tomu, že OSISoft je jedničkou na trhu.
Mimo práci si čas od času udělám nějaký zlepšovák či automatický nástroj v C#, rovněž mám aktuálně ropracován jeden drobný projekt. Několikrát mi bylo předurčováno, že bych byl i díky vysoké úrovni soft skills dobrým projektovým manažerem, ale osobně si myslím, že je na to ještě brzy.
Martin Hruzík jako software engineer:
- více než 4 roky vývoje
- zkušenosti ze všech fází softwarového procesu
- analytické myšlení
- silný v C#, .NET, PL/SQL a databázích
- zkušenost s vedením týmu a SCRUM
- soft skills na vysoké úrovni
- samostatnost i týmový hráč
- slušná angličtina na denní bázi
free dating online,free online dating
free online dating,free online dating websites http://freedatingste.com/
free dating sites https://freedatingsiteall.com