Sportovní redaktor

Pokud mám říct jeden jediný koníček, který mi vydržel skutečně po dlouhou dobu mého dosavadního života, pak je to jednoznačně fotbal. Aktivně to bylo slabší, tak jsem chodil alespoň fandit a nakonec mě to přivedlo na dráhu sportovního redaktora. Hobby, které nedělám pro peníze, ale pro radost…

Historie mé kariéry pisálka se datuje od mých osmnácti let, kdy jsem byl osloven tehdejším vedením druholigového fotbalového klubu FC Vítkovice, jestli bych měl zájem se starat o webové stránky týmu. Nabídka mě nadchla a ihned jsem ji přijal, přeci jen jsem zápasy stejně navštěvoval jakožto fanoušek. Díky minimu zkušeností to šlo ze začátku ztuha, ale postupně jsem se zlepšoval.

Postupně jsem se díky spolupráci s portálem vFotbal.cz dostal až do redakce tohoto portálu, kde jsem se pod vedením několika šéfredaktorů zdokonaloval a získával řadu zkušeností. V té době jsem se začal postupně specializovat na rozhovory ve 2. lize (nyní FNL) a MSFL. Několik mých interview se dostalo na stránky klubů, jiných portálu či tištěného Deníku.

Na vFtobal jsem se propracovával stále výš a výš a svou síť kontaktů rozšířil při práci marketingového manažera. Později jsem se na rok stal přímo šéfredaktorem portálu zabývajícího se nejen druhou nejvyšší soutěží, ale fotbalem samotným.

Po ukončení bakalářského studia jsem se chtěl více věnovat informatice, a tak jsem na rok a půl sféru fotbalu opustil. Částečně za to mohl také konec FC Vítkovice, jenž potkala insolvence. V klubu, který mě pro novinařinu vychoval, jsem během té doby psal také zápasové bulletiny a uváděl tiskové konference. Vfotbal rovněž nebyl v nejlepší finanční kondici, a tak mi posléze zbyla pouze má FB stránka Zpravodaj 2. ligy, který sleduje téměř 4 tisíce fanoušků.

S postupem času mi však fotbal a psaní samotné začalo chybět. Je pravda, že jsem se místy věnoval copywritingu pro firmy, ale fotbal je fotbal. Když před pár lety vznikl portál fnliga.cz provozovaný společností eSports ve spolupráci s LFA (Ligová fotbalová asociace), tak jsem se rozhodl, že by to mohla být zajímavá příležitost.

Od té doby pracuji na dohodu pro fnliga.cz a specializuji se hlavně na rozhovory, ty mě vždy nejvíce bavily. Píšu okolo dvou článků týdně, záleží na časové vytížení a čas od času se zajdu podívat na fotbal do Karviné či Frýdku-Místku. Sportovní redaktořinu rozhodně nedělám pro peníze, ale je to pro mě forma relaxace a uvolnění.

Martin Hruzík jako sportovní redaktor:

 • téměř 10 let práce ve Fotbalové národní lize (dříve FNL)
 • člen Klubu sportovních novinářů (KSN)
 • články, bulletiny a tiskové konference pro FC Vítkovice
 • marketingový manažer a šéfredaktor vFotbal.cz(před změnou vlastníka)
 • specialista na interview a rubriku trenér/hráč měsíce na fnliga.cz
 • majitel facebookové stránky 2. liga zpravodaj
 • více než 1000 článků
 • 500+ rozhovorů s hráči, trenéry a sportovními manažery
 • 10+ národností při rozhovorech
 • propracovaná síť kontaktů napříč českou fotbalovou scénou


Odměna

Za každou poctivou práci se člověk musí odměnit. Když jsem se poprvé konečně dostal na fotbal do Londýna, tak se mi díky konexím v Charlton Athletic podařilo získat PR vstup a já si tak mohl vyzkoušet práci novináře ve druhé nejvyšší anglické lize a užít báječnou atmosféru na stadionu svého oblíbeného klubu.

Kdo si zaslouží poděkování?

 • Pavla Piatkiewiczová za šanci, trpělivost a letitou podporu v FC Vítkovice
 • Honza Blín za zasvěcení do světa vFotbal.cz
 • Michal Horáček za výchovu a tvrdou lekci sportovní redaktořiny
 • Pavel Hažlinský za důvěru při svěření práce šéfredaktora
 • Filip Lefenda za vytrvalou otravnost při nedodržování mých termínů a slibů
 • a mnoho dalších kolegů či lidí ze světa fotbalu, se kterými jsem za ta léta přišel do styku

2 Comments

 1. 24.1.2021    

  browse tinder for free , browse tinder for free https://tinderdatingsiteus.com/

 2. free dating sites http://freedatingsiteall.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Rubriky

Krátké zprávy

 • OSIsoft User Conference v Paříži 16/07/2013
  I když zrovna nepatřím mezi fanoušky Francie, tak se do země baget, sýrů a lahodného vína brzy podívám. Asi 100m od Eifelovky totiž bude 16-19 září probíhat Osisoft User Conference, kde budu svou mateřskou firmu reprezentovat. Tak snad si o Francii napravím své mínění.
My Flightdiary.net profile